تبلیغات
فوتبال برتر
   l    RSS    l    Atom    l    ارسال پیام    l    خبرهای روز :     TOPFOOTBALL    *     TOPFOOTBALL    بازگشت فوتبال برتر     TOPFOOTBALL    اکبرپور: بازی در دربی مرد می‌خواهد/می‌خواهم مقابل پرسپولیس هت‌تریک کنم     TOPFOOTBALL    رویانیان: با قدرت از ژوزه حمایت می‌کنم/توطئه برخی پرسپولیسی‌ها علیه پرسپولیس     TOPFOOTBALL    ساعت دیدار پرسپولیس و استقلال تغییر کرد     TOPFOOTBALL    استقلال دربی پیامکی را برد/ نیکبخت: مرا ببخشید!     TOPFOOTBALL    شکست اوساسونا در غیاب شجاعی     TOPFOOTBALL    آغاز بازی‌ها با جدال در مرسدس ‌بنز‌آره‌نا     TOPFOOTBALL    مالاگا – پاناتینایکوس، رویارویی تیم چهارم لالیگا با نایب قهرمان یونان     TOPFOOTBALL    منچستر یونایتد با شکست استارت زد/ باخت قرمزها مقابل آبی‌ها     TOPFOOTBALL    احتمال فسخ قرارداد ساموئل / امیدواری به حضور حیدری در دربی     TOPFOOTBALL    3 بازیکن کم‌کار پرسپولیس شناسایی شدند     TOPFOOTBALL    نشست خبری قلعه نویی و ژوزه پنجشنبه برگزار می‌شود     TOPFOOTBALL    قلعه‌نویی: شکست استقلال در آخرین دربی ربطی به امسال ندارد/از بازگشت مجیدی بی‌خبرم     TOPFOOTBALL    پیروزی مقتدرانه بارسلونا در نیوکمپ و توقف رئال مادرید مقابل خفاش‌ها در برنابئو     TOPFOOTBALL    پیروزی آبی‌های منچستر و لندن/ شیاطین سرخ امشب به میدان می‌روند     TOPFOOTBALL    ملوان با متوقف کردن استقلال صدرنشین شد/ آبی‌ها با تساوی به دربی رسیدند     TOPFOOTBALL    تبریزی‌ها صدرنشین شدند/ آبادانی‌ها یک امتیازی ماندند     TOPFOOTBALL    ژوزه: می‌خواهید من هم بمیرم!/ بازیکنان هر کاری که بخواهند انجام می‌دهند     TOPFOOTBALL    تماشاگران پرسپولیس خواهان جدایی ژوزه شدند/ دلداری گردان به نیلسون!    TOPFOOTBALL     لیست آخرین اخبار

در همین رابطه بخوانید :استقلال و پرسپولیس ، دوتیم بزرگ و صدالبته پرطرفدار از حال و هوای مساعدی برخوردار نیستند که بی طراوتی و اشتباهات فاحش فردی نفرات از یک سو و تفکرات نادرست کادرفنی از سویی دیگر ، هواداران سینه چاک سرخابی را در لاک نگرانی فرو برده است .
در هفته هفدهم بازهم شاهد و ناظر شکست تلخ آبی و قرمز بودیم که اسباب ناراحتی طرفداران دوآتیشه پرسپولیس و استقلال را فراهم آورد ولی در آن کفه ترازو ، اوضاع را بر وفق مراد نمایندگان خطه زاینده رود رقم زد.
شکست و پیروزی در فوتبال امری لاینفک به شمار می آید اما آنچه که هواداران سرخابی را نگران کرده این است که چرا استقلال و پرسپولیس روز به روز سیر نزولی طی می کنند و طراوت و بالندگی در نزد بازیکنان به چشم نمی اید.
به زعم کارشناسان و صاحب نظران ، لیگ نهم از حیث مسائل فنی در مقام مقایسه با دوره های گذشته از سطح نازلی برخوردار است که حذف تیم ملی از گردونه مقدماتی جام جهانی 2010 در این نقطه تاریک دخیل بوده اما نباید این مهم را از نظر دور داشت که افت چشمگیر این دو قطب بزرگ فوتبال نیز مزید بر علت شده تا لیگ فصل جاری ، چنگی به دل نزند.
تاریخ فوتبال ایران گواه است که هرگاه این دو باشگاه بزرگ و مردمی ، حرکت رو به جلو داشته باشند علاوه بر اینکه تنور لیگ داخلی نیز داغ تر می شود ، اسباب قدرتمندی تیم ملی را هم فراهم می کند و موجب نشاط عمومی می گردد.
دهه های پنجاه و هفتاد ، بارزترین نمونه در این راستا است که اقتدار این دو تیم موجب اعتلای لیگ و صلابت تیم ملی شد و فوتبال ما توانست در عرصه اسیا ، سربر آسمان بساید.
* پرسپولیس در بن بست
.........................................
پرسپولیس طی دو سال اخیر دچار تغییرات پیاپی در عرصه مدیریت و کادر فنی شد که همین رفت و امدها باعث گشت تا آب خوش از گلوی این باشگاه پرطرفدار پایین نرود .
قرمزها پس از آنکه لیگ هفتم را فتح کردند ، در میان بهت همگان با تغییر عجیب در راس مدیریت مواجه گشتند که این اقدام تعجب انگیز راه را برای ناکارآمدی آنان هموار نمود .
کار بجایی رسید که پس از اتمام لیگ هشتم ، نفرات کارآمدی چون علی کریمی ، مازیار زارع ، علیرضا نیکبخت واحدی ، مسعود زارعی از جمع سرخ پوشان جدا شدند و بعضا نفراتی جذب پرسپولیس شدند که در حدو اندازه های این تیم بزرگ نبودند.
بدتر از همه اینکه ، مدیران وقت این باشگاه ، با عجله و شتاب هرچه تمامتر هر بازیکنی که ازاد بود ، بدون مطالعه و کنکاش به استخدام در آوردند بگونه ای که پس از پایان نیم فصل نخست ، فهرست مربوطه پر شد و پرسپولیسی ها نتوانستند نفر یا نفرات تازه ای را جذب کنند !
متعاقب آن ، زمانی " زلاتکو کرانچار " مربی کروات سکان هدایت پرسپولیس را برعهده گرفت که هیچ نقشی در استخدام بازیکنان تازه وارد نداشت و با اوضاع و احوال این تیم کاملا بیگانه بود .
به همین دلیل ، وی بطور مدام ترکیب پرسپولیس را تغییر می داد و در هر بازی از یک شیوه خاص استفاده می کرد که طبعا نمی توانست با این تفکرات نادرست ، هوایی تازه در ریه های قرمزها جاری کند .
به زعم بسیاری از کارشناسان ، وی در نیم فصل نخست هیچ حرکت مثبتی در روند حرکتی پرسپولیس نداشته و همانند بسیاری از مربیان کروات ، بیشتر به پول و قرارداد خود می اندیشد .
متاسفانه وی هنوز هم اسکلت بندی واقعی پرسپولیس را نمی شناسد و از سویی دیگر با نفرات ناکارآمد فعلی در خطوط سه گانه نمی تواند جانی تازه در کالبد تیمش بدمد.
نگاهی موشکافانه و آنالیز بازیهای پرسپولیس در نیم فصل نخست به خوبی نشان می دهد که
تاکتیک ناپذیری برخی از بازیکنان و نبود خلاقیت و نبوغ فردی در نزد آنان ، دست این مربی را بسته است .
اشتباهات فاحش فردی ، هدر دادن پنالتی های پی درپی ، دریافت کارتهای بیمورد زرد قرمز و... همه و همه نشان از آن دارد که پرسپولیس در لیگ نهم و در فصل یارگیری موفق عمل نکرده و اکنون چوب ناکارامدی مدیران قبلی خود را می خورد .
* استقلال و تفکرات مرفاوی
..........................................
بی گمان استقلال از نظر موازنه قوا در مقام مقایسه با پرسپولیس از نفرات به مراتب قدرتمندتری بهره مند است ، چه در ترکیب اصلی و چه در نیمکت اما "‌صمد مرفاوی" تا اینجای کار نتوانسته از این پتانسیل ، بنحو شایسته سود ببرد.
به باور اهالی فن ، مرفاوی به پختگی لازم نرسیده و بعضا معتقدند که وی در قواره استقلال نیست ، چرا که او نمی تواند با ارایه تاکتیک های روانی ،آبی ها را در مواقع بحرانی از مسلخ نجات دهد.
افت محسوس و ناکارامدی قلب دفاعی استقلال روز به روز بیشتر به چشم می اید که این نقطه ضعف بزرگ در دیدارهای اخیر مقابل ذوب اهن ، استقلال اهواز ، راه اهن و پیکان به کرات دیده شد .
در آخرین دیدار استقلال مقابل پیکان ، اگر از ضعف مفرط تیم داوری بگذریم ، می بایست به این نکته مهم نیز اشاره کنیم که ابی ها در عمق دفاع رسوخ پذیر هستند و حفره های عمیق که منتج به فروپاشی دروازه آنان می شود ، هنوز که هنوز است پابرجا مانده است .
تفاوت اندیشه های مرفاوی و قلعه نویی در نوع آرایش خط دفاعی و اصرار مکرر سرمربی فعلی استقلال در استفاده از بازی هوایی ، برای رقبا شناخته شده است و کادر فنی حریفان گویا تفکرات او را همانند کف دست شناخته اند .
به همین دلیل بازی به بازی ، استقلال دچار نزول می شود و قافیه را می بازد در حالیکه با این همه بازیکن نام اشنا و محوری ، مرفاوی نباید اینگونه دست به عصا حرکت کند و کم بیاورد.
تجزیه و تحلیل بازیهای اخیر استقلال، بر نظریه اهالی فن مهر تایید می زندکه مرفاوی در مواقع بحرانی نمی تواند تصمیم منطقی اتخاذ کند و تیمش را از بحران و گزند ، مصون بدارد.
تعویض های سنتی و اصرار به تاکتیک یکنواخت ، دایره ناکارامدی استقلال را گسترده تر کرده و آن را به گره ای ناگشودنی تبدیل نموده است .
بهر حال استقلال با این همه بازیکن ممتاز نباید چهره ای رنگ پریده داشته باشد و بی حساب و کتاب بازی کند . مرفاوی می بایست برای ترمیم نواقص موجود به ویژه ناکارامدی خط دفاعی چاره ای تازه بیندیشد وگرنه با توسل به بهانه های واهی نمی تواند بلوغ تاکتیکی و روانی را به استقلال تزریق کند .
مخلص کلام اینکه ، لیگ نهم تازه به نیمه راه خود رسیده و هم آبی و هم قرمز فرصت کافی برای جبران مافات درپیش دارند ، منوط به اینکه سرخابی ها عزم خود را جزم کنند و به منظور رهایی از بن بست موجود ، از مدیریت گرفته تا کادرفنی و یکایک بازیکنان ، نقدهای منصفانه را با جان و دل بپذیرند و از همه مهمتر ، کمر همت ببندند.

::: فوتبال جهان

.: عید سعید فطر مبارک باد :.z پیروزی رئال مادرید در ال‌کلاسیکو

رئال مادرید با پیروزی مقابل بارسلونا، اختلاف خود را با رقیب سنتی به هفت امتیاز رساند.

z دورتموند قهرمان زودهنگام بوندسلیگا شد

تیم فوتبال بوروسیا دورتموند پس از پیروزی دو بر صفر بر بوروسیا مونشن گلادباخ برای دومین سال پیاپی قهرمان بوندسلیگا شد.

z صعود میلان و بنفیکا در لیگ قهرمانان اروپا

دور برگشت مرحله یك هشتم نهایى لیگ قهرمانان باشگاه هاى اروپا در ۲ شهر لندن و لیسبون برگزار شد.

z رئال مادرید ۷۳ – بارسلونا ۷۲

باشگاه رئال مادرید در بخش فوتبال با وجود ناکامی‌های سال‌های اخیر همچنان با نتیجه ۷۳ بر ۷۲ در تعداد قهرمانی‌ها بر رقیب دیرینه خود بارسلونا پیش است.

z قهرمانی دوباره شاگردان گواردیولا در جام باشگاه‌های جهان

تیم فوتبال بارسلونا با ارائه بازی تهاجمی معروف به «تیکی تاکا» و زدن۴ گل به سانتوس برزیل به مقام قهرمانی جام باشگاه‌های جهان رسید.

z پایان مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا

صعود ناپولی، زسکا، بنفیکا، بازل و لیون/ من‌سیتی و من‌یونایتد حذف شدند

z رده بندی برترین باشگاه‌های جهان

تیم فوتبال بارسلونا همچنان عنوان بهترین تیم جهان را یدک می کشد.

::: جدول رده بندی